МИКОЛА КУТОЛА, РЕЗИДЕНТ TERRARIUM


Terrarium. Резиденція
Terrarium – це платформа для сценаристів, середовище пошуку однодумців.

Сценарна платформа Terrarium орієнтована на пошук в національному просторі сценаристів, драматургів та письменників, які потребують підтримки – від ідей до написаного тексту. На платформі Terrarium працюють програми – ІНТЕНСИВ, РЕЗИДЕНЦІЯ, ЛЕКТОРІЙ та ІНКУБАТОР. Мета Terrarium – сприяти авторам, які хочуть вдосконалити свій сценарій. Групові заняття, лекції, обговорення, творчі зустрічі, майстер-класи, сценарні читання з професійними акторами, скрипт-докторинг, індивідуальний підхід до кожного сценарію, підготовка сценаристів до міжнародних пітчингів.
КОМАНДА ПРОЕКТУ:
Дмитро Сухолиткий-Собчук
засновник та організатор платформи
Олександра Сорохан
координаторка проектів та PR-менеджерка
Ярослав Черепушко
продюсер освітніх програм
про Terrarium.
Резиденція
Проект Terrarium. Резиденція реалізовано в рамках Гранту Президента України, за підтримки Міністерства культури України та Державного агентства України з питань кіно.

Резидентами проекту стали учасники проекту Terrarium. Сценарний інтенсив,

Проект складається з 3 практичних блоків.
1) Скрипт-докторинг;
2) Читка сценаріїв професійними акторами з режисером;
3) Пітчинг сценарії перед журі та формування групи резидентів.

Фіналом проекту є створення презентаційного каталогу робіт резидентів, який поширюється Держкіно на усіх українських стендах під час європейських кіноподій.
Проект Terrarium. Резиденція реалізовано за підтримки:Олександра глущенко, резидент terrarium

МАЙСТЕР-КЛАСИ:
Наталя ЛІБЕТ
продюсерка
Продюсерка ESSE Production House в Києві, ініціювала EAVE in Demand у Києві 5-7 жовтня 2017 року, мала щорічні акдити з BIG 4, отримала MBA з відмінними оцінками в США у 2002 році, є переможницею 2000 Edmund Muskie / Freedom Support Act Graduate Fellowship Award. Вона є продюсеркою повнометражного ігрового дебюту Катерини Горностай «Стоп-Земля» (2020), її короткого метру «Крокодил» (2018), дебюту Ігора Стеколенка «В зеніті» (2021), повнометражних документальних фільмів «Це я» Сергія Моргунова (2019) та «Грецька дружина» Поліни Мошенської (2019), та ко-продюсером повнометражних ігрових фільмів STÁSIS Мантаса Кведаравічюса (2019) та «Довіра» Даріуша Гаєвського (2020).
Мирослав СЛАБОШПИЦЬКИЙ
режисер
Автор найтитулованішого українського фільму «Плем'я» за всю історію незалежності. Переможець Тижня критики Каннського кінофестивалю.Володар нагороди Європейської кіноакадемії за кращий дебютний фільм. Зараз працює над американським фільмом «Тигр», продюсерами якого є Бред Пітт та Даррен Аронофскі. Виробництвом опікується компанія FOCUS FEATURES.
ПРОЦЕС:ЛІЗА СМІТ, резидент terrarium

СКРИПТ-ДОКТОРИ:
Моніка ФРАНЧАК
скрипт-доктор
Консультант-сценарист і скрипт-доктор з Польщі. Працює на міжнародному рівні, зосереджуючись на Східній Європі. Пише сценарії для художньої літератури, серіали, консультує документальні фільми та анімацію. Як консультант і сценарист вона співпрацювала з найбільшими польськими кінопродашнами (Alvernia Studios та Platige Image), а також з іноземними (Film.UA Group – Україна). В якості тьютора для сценаристів співпрацювала з кінофестивалем «Молодість», Одеським кінофестивалем, програмою сценаріїв балканського кіноринку та Terrarium. Вона регулярно співпрацює з Документальною мережею B2B DOC – Baltic to Black Sea, допомагаючи розробляти документальні проекти з таких країн як Грузія, Білорусь, Україна, Вірменія, Росія та Молдова.

www.scriptdoctor.pl
Володимир ГРОМОВ
скрипт-доктор
Закінчив сценарний факультет ВДІКу. Останні кілька років живе у Варшаві. З самого початку навчання займався написанням сценаріїв для кіно і телебачення. За його сценарієм вийшли телевізійний фільм «Міський пейзаж» і телесеріал «Версія». Був співавтором сценарію фільму Олександра Шейна «ВМаяковский», який вийшов у прокат в 2018 році. Писав про фільми у журналах «Контргра», «Сім'я і школа», «Прапор», «Мистецтво кіно», газеті «Мистецтво». З 2015 році регулярно пише про польське кіно для порталу culture.pl, присвяченому життю та культурі Польщі.
ПРОЦЕС:
СЦЕНАРНІ ЧИТАННЯ:

Владислав Робський, резидент terrarium

ПІТЧИНГ/ЖУРІ:
Наталка ВОРОЖБИТ
Драматург, сценаристка, куратор. Займається розвитком сучасної української драматургії та документальним театром. Співзасновник фестивалю «Тиждень актуальної п'єси», «Театру Переселенця», співавтор документального проекту «Щоденники Майдану», куратор театральносоціального проекту «Class Act: Схід-Захід». Автор сценаріїв: «Змішані почуття» – перемога на пітчингу на фестивалі «Кіношок» (2012). Серіал «Школа», реж. Валерія Гай Германіка (2010), номінація на премію «Ніка» за сценарій «Сталевий метелик», реж. Ренат Давлєт'яров (2012), «Красива жінка», реж. Альона Алимова (2012), короткий метр. «Моя Миколаївка», реж. Георг Жено 2016, документальний фільм. «Кіборги», реж. Ахтем Сейтаблаєв (2017), «Золота дзиґа» за найкращий сценарій в 2018 році «Дике поле», реж. Ярослав Лодигін (2018). П'єси поставлені в різних країнах світу, в тому числі у Королівському Шекспірівському театрі та The Royal Court Theatre (Велика Британія).
Роман БОНДАРЧУК
Режисер та сценарист. Закінчив Київський Національний Університет Театру, Кіно і Телебачення ім. КарпенкаКарого (майстерня Юрія Іллєнка). Роман працює арт-директором Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Співрежисер альманаху «Євромайдан. Чорновий монтаж», який було відібрано у програму «Best of fests» фестивалю IDFA в Амстердамі. Автор низки коротких фільмів та музичних відео, призер українських та міжнародних кінофестивалів. «Українські шерифи» (2015) – перша повнометражна робота Романа – здобула Приз журі на фестивалі IDFA 2015 і була відібрана представляти Україну на 89-й кінопремії Оскар, як кращий фільм іноземною мовою. Документальний фільм «Діксі Ленд» (2016) був вперше показаний на фестивалі Full Frame (США) та отримав нагороду «Золотий Дюк» за кращий фільм українського конкурсу на Міжнародному Одеському фестивалі. Ігровий фільм «Вулкан» (2018) було представлено на фестивалі у Карлових Варах, після чого він подорожує світом та вже здобув 7 нагород.
Дарія БАДЬЙОР

Кінокритик, редакторка відділу «Культура» LB.ua. Член ФІПРЕССІ, відбірниця кінофестивалю Київський тиждень критики.
ПІТЧИНГ/ПРОЦЕС:
РЕЗИДЕНТИ:
Усі права захищено, 2015-2019
Made on
Tilda